بهترین مقاصد برای وداع با تابستان

-بدرقه کردن تابستان
وقتی پرده‌های پاییز روی تابستان دیگری را می پوشانند، آنجا که عصرهای بلند و روشن در انتظارمان هستند و پوستمان سریع برنزه می‌شود، یعنی تابستان بار سفر را بسته است. زنده باد پاییز!
کمی غمناک به نظر می‌رسد، نه؟ شاید تابستان به انتها رسیده باشد، اما اگر درگیر دانشگاه و مدرسه نباشید، شهریور می‌تواند یک ماه ایده‌آل برای مسافرت باشد. با بازگشت توریست‌ها، هزینه‌ها و دما در نیمکره شمالی کاهش می‌یابند، در حالیکه با رسیدن زمستان بازار بسیاری از مقاصد توریستی در نیمکره جنوبی گرم می‌شود.
در ادامه مقصدهایی را بررسی خواهیم کرد که ثابت می‌کنند شهریور ماه خوبی برای مسافرت و بازدید از جاذبه های گردشگری است.

-کاپادوکیا ، ترکیه
می‌توانید در هر چهار فصل سال با تور ترکیه سفر کنید و به کاپادوکیا سر بزنید. چشم‌انداز دره‌ها، دهانه‌ها، دودکش‌ها و تخته سنگ‌ها مانند نمایشگاه‌های دائمی می‌مانند که نظیرش در هیچ کجای این سیاره پیدا نمی‌شود.
در شهریور ماه هوا هنوز گرم است و با توجه به اینکه بخش عمده جمعیت گردشگران به خانه بازگشته‌اند، همه کار می‌توانید انجام دهید. می‌توانید به موزه فضای باز گورم بروید، به سایت میراث جهانی یونسکو که پر از کلیساهای بازمانده ازقرن دهم میلادی است سری بزنید، سوار بالون هوای داغ بشوید، یا به ساحل بروید و تا پیش از سر رسیدن زمستان، هر چقدر دلتان می‌خواهد آفتاب بگیرید.

-پارک ملی یوسمیتی، ایالات متحده آمریکا
اگر بتوانید اسمش را درست تلفظ کنید، "یوسِمیتی" انتخاب ایده‌آلی برای سفر شهریور ماه است. هوای کالیفرنیا هنوز خوب و گرم است، اما شب‌ها خنک می‌شود. رنگ‌های پاییزی آرام آرام پیدا می‌شوند و جمعیت توریست‌ها کمتر می‌شود.
در این ماه سری به پارک بزنید، دولت آمریکا نمی‌تواند گردشگران پارک را بیرون مرزها نگه دارد. پس یوسمیتی معمولاً آخر هفته‌های شلوغی دارد. در این پارک می‌توانید از تماشای کوه نیمه گنبدی، جنگل وسیع سکویا و دنباله بلند آبشار که در هاله‌ای از کف گم می‌شود و مناظر فوق‌العاده بر فراز آبشار و دیگر جاذبه‌های گردشگری لذت ببرید. کار زیادی برای رفتن به پارک ملی یوسمت نباید بکنید. فقط صبح زود بلند شده و سوار اتوبوس شاتل شوید.

-کاستاریکا
اگر در سپتامبر راهی کاستاریکا شدید، منتظر باران‌های فراوان باشید. پاسیفیک جنوبی می‌تواند یک مصیبت واقعی باشد. باران‌های موسمی در این منطقه صدمات زیادی به صنعت گردشگری زده است. اما پاسیفیک میانه به این بدی نیست و نیمه کارائیبی کشور در پناه رشته کوه‌های تالامانکا قرار دارد. پس آب و هوا مخصوصا در مناطق جنوبی‌تر مطلوب خواهد بود. آب و هوای متغیر به معنای تورهای بسیار ارزان‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به ماه‌های دیگر سال است. فصل بارانی به نام "فصل سبز" نیز شناخته می‌شود. در این فصل گل‌ها شکوفا می‌شوند و باران گونه‌های مختلف حیات وحش را از لانه‌هایشان بیرون می‌کشد. به علاوه شرایط برای موج‌سواری نیز عالی خواهد بود. اگر از خیس شدن نمی‌ترسید، کاستاریکا در سپتامبر می‌تواند یک مقصد ایده‌آل باشد.

-چین
اگر در شهریور با تور چین سفر کنید، افت دمای هوای گرم چین را احساس خواهید کرد، هر چند دمای روز می‌تواند از کل فصل تابستان در بریتانیا بیشتر باشد. این فرصت خوبی برای سیاحت تمام سایت‌های توریستی، از قبیل دیوار بزرگ چین، جنگجویان تِراکوتا و پانداهاست. به علاوه اینکه می‌توانید برای تمدد اعصاب راهی یک منطقه روستایی و آرام شوید.

-کرواسی
سواحل آدریاتیک کرواسی مقصدی ایده‌آل برای یک سفر کوتاه پیش از بازگشت به دانشگاه و سر کار است. طبق معمول دما رو به کاهش است. اما هنوز آنقدر گرم هست که در طول روز روی ساحل دراز بکشید و در دریا پارو بزنید یا در روستاها و تاکستان‌ها بگردید یا در این ساحل زیبا با مناظر چشم‌نواز گردش کنید.

*تابستان که بگذرد، دلتان برایش تنگ خواهد شد. پس تا فرصت دارید، آخرین ماه تابستان را با سفر با تور ارزان تبدیل به یک خاطره استثنایی بکنید.

همین الان

تور خودتو بساز